Čtení stojí za to!

24.03.2018 14:37

Čtení stojí za to!

Třanovická škola se dlouhodobě snaží u žáků podporovat čtenářství. I v letošním roce jsme pro žáky připravili celoroční soutěž ve čtení na motivy knihy Krysáci. Cílem je v každém pololetí přečíst pět knih, vyplnit čtenářské karty a vše představit paní učitelce.

Pilní čtenáři prvního pololetí se za odměnu na počátku února vypravili do Velkého světa techniky v Ostravě. Postupně jsme navštívili Dětský svět, Svět přírody, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a zhlédli jsme 3D film o přírodě. Mohli jsme si hrát, objevovat a také odpočívat. Žáci si nejvíce užili výrobu lžiček, která se výborně hodila k našemu dalšímu programu. Náš výlet jsme totiž zakončili v Šenku U splavu, kde jsme si dali pizzu, pohár či jiné dobroty.

Děkujeme OSPRŠ za finanční podporu akce a všem rodičům, kteří své děti podporují ve čtení. A již nyní se těšíme na odměnu na konci školního roku.

                                                                                                                                                                                          V. Recmanová