Prázdniny jsou už za dveřmi

08.06.2018 07:57

Letošní krásné a teplé počasí navodilo letní atmosféru mnohem dříve než jindy. Děti se těší na prázdniny, rodiče plánují dovolenou, ale škola je v červnu ještě v plném proudu. Jsou tady písemky a zkoušení, ale rovněž Den dětí. Ten jsme s dětmi ve škole oslavili už malinko předem, 31. května.

Celá škola se zúčastnila krásného a velice nevšedního vystoupení. V sále obecního úřadu předvedl své umění třináctičlenný korejský soubor. Děti a učitelé zhlédli korejské lidové i moderní tance. Všichni jsme obdivovali překrásné kostýmy tanečnic. Jeden z tanců se děti i naučily. Pro chytré hlavičky měla paní překladatelka připravenou soutěž „Co víš o Koreji“. Byla překvapená, že naši žáci toho věděli velice mnoho. Všichni měli také možnost ochutnat zvláštní sladkosti z daleké země.

V sobotu 2. černa proběhly za obecním úřadem tradiční „Dětské radovánky“. Akci připravilo SRPŠ. O dobroty k zakousnutí nebyla nouze a skákací hrad se líbil všem. Hlavní část programu však padla na děti. Ty se svými učiteli a panem ředitelem předvedly své umění taneční, pěvecké i pohybové. Potlesk byl veliký a jejich vystoupení skvělé.

Středa 6. června patřila nejlepším sportovcům z naší školy. Zúčastnili se „Atletického trojboje“ v Horních Tošanovicích a vybojovali krásné 2. místo. Této soutěže se účastnily všechny školy mikroregionu Stonávka a také hosté z Polska a Slovenska.

Za naší ZŠ Třanovice soutěžili ve sportovních disciplínách – běh, hod a skok tito žáci:

Šimon Kaleta, Daniel Trubák, Matěj Pavelka, Michal Theinert, Pavel Tomiczek, Matyáš Gryga, Adam Rusnok, Šimon Tomiczek, Adam Mikula, Tomáš Nowak, Petr  Nowok.

VELKÁ GRATULACE!

ZŠ a MŠ Třanovice

D. Pastvová