Vánoce v Evropské unii

18.02.2018 19:29

Dne 19. prosince měly děti z třanovické základní školy možnost poznat, jak se slaví Vánoce v různých zemích Evropské unie. Na svém putování Evropou se ocitly třeba ve Spojeném království, Francii, Rusku, Švédsku, Finsku, Maďarsku a poznaly tamní vánoční zvyky
a tradice. Protože  dle očekávání děti nejvíce zajímaly dárečky, dozvěděly se, že ve Spojeném království se rozbalují až 25. prosince, ve Francii je nosí Pere Noël (Otec Vánoc), v Rusku Děda Mráz a ve Španělsku tradičně Tři králové nebo moderní Santa Claus (Papá Noel). Děti měly také  možnost vytvořit si papírové skládané andělíčky, které si mohly vzít domů. Akce všechny nadchla a těšíme se na další poznávání Evropské unie.
Děkujeme Eurocentru Ostrava za přípravu krásné přednášky.

 

                                                                                                                                                                                  Mgr. Alena Fikoczková