Věda je zábava

18.02.2018 19:30

Dne 6. prosince jsme se vypravili na ZŠ Těrlicko, kam nás pozvala paní učitelka Lenka Chlumská a žáci 7. a 8. ročníku. Jeli jsme modrým autobusem s panem Tomiczkem.

V Těrlicku byl pro nás připraven zajímavý program nabitý fyzikálními a chemickými pokusy. Nejdříve jsme odhalovali tajný vzkaz a počítali letokruhy na dřevě. Líbil se nám také duch vypuštěný z baňky, který uletěl až do stropu, auto poháněné na elektromotor nebo vajíčko, které stálo v hromádce soli. Tu jsme postupně odfoukávali a vejce stálo pěkně rovně, ani se nekymácelo. Zaujal nás také pokus „Hrnečku vař“, který podobně jako v pohádce nechtěl přestat pěnit a přetékat. Naši učitelé si vyzkoušeli výrobu domácího másla, ke kterému jim stačila pouze sklenice, smetana ke šlehání a několik skleněných kuliček. Jejich výsledek jsme mohli také ochutnat.

Děkujeme paní učitelce Chlumské a všem žákům, kteří se nám věnovali, za příjemně strávené dopoledne. Těšíme se na příští setkání.

                                                                            V. Recmanová a žáci 4. ročníku